6 spôsobov čistenia spálených alebo starých panvíc – banking-on-green.com

6 spôsobov čistenia spálených alebo starých panvíc

čistenie spálenej panvice

Niekedy riadu stráca krásu a lesk v dôsledku dlhodobého prevádzky, a niekedy sa stáva, že čistenie je nutný, pretože našej nepozornosti – keď je panva je spálené a dno je pokryté s vôňou spaľovania, ktoré je možné čistiť bežnými metódami. Najčastejšie pred čistením pálenou panvou namočíme dno do mydlovacieho roztoku a potom sa ho pokúšame vypierať z horenia pomocou kefiek a tvrdých špongií. Tento jednoduchý postup môže byť často obmedzený. Ale čo keď spálil potraviny nemôžu byť ľahko umyť neho a dokonca varením? Poďme to prísť na to.

  • Pred čistením vypálenej nádoby sa pokúste pochopiť, z akého materiálu je vyrobená. Koneckonců kovy reagujú inak na čistiace prostriedky pripravené doma. Soľ je škodlivá pre nehrdzavejúcu oceľ a kyselinu – pre smaltované výrobky.

Ak je hrniec spálený, môžete použiť bežné prostriedky na uloženie obľúbených jedál doma.

Nižšie sa budeme oboznámiť s 6 overenými prostriedkami na čistenie hrncov.

1. Lepidlo PVA + mydlo na pranie (72%)

čistenie spálenej panvy - PRED A PO

Vhodné pre: všetky druhy hrncov.

recept: Umyť staré hrnce s najťažšie špiny – viacvrstvové čierne sadze a mastnoty – možno tu slúži ako efektívna sovietskeho receptu – 4 litre vriacej vody pridať 1/3 strúhaného do hoblín mydla a 1 polievková lyžica. l. lepidlo PVA a výsledná zmes sa varí 30 minút. Priľnavý čierny nálet sa ľahko odíde.

Navrhujeme tiež sledovanie videa o tom, ako umývať vypálenú panvicu kyselinou citrónovou.

2. Čistenie sódy

Vhodné pre: čistenie smaltovaného a nehrdzavejúcej ocele.

kontraindikované: hliníková panva môže stmavnúť.

recept: sóda na pečenie môže účinne vyčistiť panvu vo vnútri pred spáleným jedlom a zvonku – zo sadzí a tuku. Ak znečistenie nie je príliš silné, potom ho môžete jednoducho trieť tvrdou špongiou so sódou. Ak je znečistenie vážne, mali by sa variť v hlbokej nádrži v roztoku vody s 1 pohárom sódy.

čistenie spálenej panvice

Variácie receptúry: efektívnejšie jedlo je uhličitan sodný. Okrem toho, pre veľmi silné kontaminanty, môžete pridať 1-2 lyžice. lyžica octu 9% alebo ½ mydlá na bielizeň 72%.

3. Čistenie stolovej soli

čistenie spáleného hrnca so soľou

Vhodné pre: smaltované a hliníkové náradie.

kontraindikované: čistenie panvice z nehrdzavejúcej ocele – soľ spôsobuje stmavnutie kovu a následne jeho koróziu.

recept: škvara v panvici naliate nasýtený roztok chloridu sodného a varíme o niečo viac ako hodinu. Ak sa potrebujete zbaviť uhlíka a tuku z vonkajšej časti riadu, musíte ho uvariť do hlbokej nádoby.

4. Použitie octu

Vhodné pre: čistiace riadky z nehrdzavejúcej ocele a hliníka.

kontraindikované: pre smaltované nádoby.

čistenie kastról s ocotom

recept: Ocot je vynikajúcim domácim prostriedkom na odstránenie pálenia. Pred čistením panvice je potrebné naplniť ocotom 9% a stojat ‘2-3 hodiny. Potom nasleduje štandardný postup prania.

varianty: Tiež môžete variť vodu v hrnci s prídavkom ½ pohár octu a polovica mydla na bielizeň 72% 30-60 min. podľa stupňa nečistôt.

5. Kyselina citrónová

S jeho pomocou, rovnako ako s ocotom, sa môžete účinne zbaviť nielen uhlíkatých usadenín, ale aj vápenatých usadenín.

Vhodné pre: čistiace riadky z nehrdzavejúcej ocele a hliníka.

kontraindikované: pre smaltované nádoby.

Kyselina citrónová

recept: na čistenie vypáleného hrnca, varte v ňom vodu (veľa nie je potrebné, hlavne na zakrytie samotnej vody), pridajte tam 2 polievkové lyžice. lyžičkou kyseliny citrónovej a výsledný roztok varíme 15 minút. Po varení by sa malo spálené dno očistiť bežným spôsobom.

6. Špeciálne prostriedky na odstránenie tuku – Shumanit, Amway, Chister

Vhodné pre: nehrdzavejúcej ocele, hliníka a smaltovaných nádob.

recept: Na odstránenie zložitého a chronického kontaminácie sú najvhodnejšie nástroje “Bugs Shumanit”, “Oven Cleaner” od firmy Amway alebo “Chister”. Na umývanie spálenej panvice je potrebné mazať kvapalinu odpadu vo vnútri alebo vonkajšieho uhlíka a tuku a ponechať na 10 minút, potom by sa mal utierať špongiou.

Čistenie panvice s čističom rúry od Amway

  • Shumanit – najúčinnejšia, ale aj najagresívnejšia, priemerná cena;
  • Chister – trochu menej efektívny čistiaci prostriedok a veľmi agresívny, ale je lacnejší ako ostatné;
  • Zariadenie na čistenie Amway je o niečo menej účinné a o niečo drahšie ako šumanský agent, ale menej agresívne a bez zápachu.
Čistenie panvice pomocou špeciálnych nástrojov
Čistenie panvice bielou

Tieto nástroje sú veľmi dobré pri zvládaní zložitých kontaminantov, ale musíte s nimi pracovať v rukaviciach – od tekutiny na pokožke môže dôjsť k popáleniu. Navyše Schumanite a Chister majú veľmi silnú vôňu, takže je lepšie čistiť vzduch vo vetranej miestnosti a počas namáčania umiestniť misky do vrecka.

varianty: perfektne čistí hrnce a čistú bielu. Priemerná vodná miska bude vyžadovať približne 1 lyžičku. l. Bielenie a výsledný roztok by mal byť varený počas 30 minút. Po varení by sa mali trosky bežným spôsobom čistiť a potom znovu uvariť riad s čistou vodou, aby sa úplne odstránili pozostatky a vôňa bielej.

decor

Leave a commentiphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org