Када се кухињски намештај распао или само престао да се свиђа, немојте журити да купите нову, јер, највероватније, можете га сами ажурирати. Све што вам треба је неколико бесплатних сати или дана, замишљена идеја измене, мало новца и једна од наших упутстава.
Такође погледајте: 4 супер-начина да трансформишете столицу и столицу својим рукама
Метод 1. Сликање кухиња креде боје
Да ли желите да ажурирате кухињу поставите себе ван препознавања? Најбољи начин да ово урадите је да обележите фасаде каменом (минералном) бојом. Зашто само Креда?
- Чињеница да је ова врста боје има дебео доследност и повећане својства приањање, због чега је савршено пада на било којој подлози – чак и на ламинираним иверице / МДФ. Штавише, боје крештине омогућавају вам да радите без мужевног брушења, а понекад чак и без прајмера.
Креде боје су такође добре јер дају површини на фарби текстуру која је слична оној која се добија приликом фарбања дрвене површине. Дакле, чак и најобичније кухиње са филмским фасадама након таквог “ажурирања” ће изгледати много племените.
- У Русији и ЗНД за набавку креда боје могу бити дизајнера Дарја геилер, страни произвођачи Ени Слоун, казашки “Верни фабрика” и друге. Такође, креда боја може да се уради ручно по рецептима које је лако пронаћи на Интернету.
Ево неколико примера за кухињу пре и после рестаурације.
Да ли сте инспирисани? Онда је време за мајсторску класу.
За сликање кухиње биће вам потребно:
- Пример (специјално за боје са кредом или алкид, уколико је намештај обојен бојом уља);
- Боје са крецем (пожељно са маргином од 10%);
- Матт водоотпорни лак (акрил или полиуретан).
Корисни савети
- Потрошња материјала израчунава се према препорукама произвођача. Посебно је важно правилно израчунати потрошњу боје. Ако то није довољно, биће неопходно украшавање преосталих површина бојом из другог лота, која се због карактеристика производње благо разликује у тону.
- Који лак је бољи – полиуретан или акрил? За покривање кухиње издржати екстремна оптерећења, поузданији је употреба полиуретанског лака. Међутим, ако ретко кува и немате љубимце, акрилни лак је савршен, посебно зато што се осуши брже, нема јак мирис и јефтинији.
- Четке: Брусхес две синтетичке прајмере и лакови, као и један природни или синтетички дебљине четкице од око 4 цм (природно четком даје израженији текстуру);
- Дегреасер, на пример, Бели Дух;
- Сандпапер са зрном од 100-180 микрона;
- Штрапластери;
- Трака за филм и боју (за заштиту не-обојених делова);
- Сцревдривер;
- Рукавице.
Како нацртати кухињски сет:
Корак 1. Припрема
Прво морате уклонити ручицу са фасада. Под, зидови, кецеља, стони столови, стаклени уметци, фитинги и остале површине које не желите да обојите, потребно је да затворите филм и траку за сликање. Затим очистите све делове од масти (пожељно са одмашћивачем), мрља и прашине.
- Да ли треба да уклоним фасаде? То није неопходно, али је лакше да се слика.
Корак 2. Приминг и / или брушење
Није потребно премазати стару боју, филм или ламинацију, а потребно је третирати са 2 премаза за премаз. У том случају, сваком слоју прајмера треба омогућити да се осуши, а затим третирати премазане површине помоћу брусног папира за нивелацију превлаке и побољшати адхезију боје.
- Међутим, ако ламинација има јак сјај, пожељно је уклонити горњи сјајни слој финог зрнастог папира – тако да ће премаз постати још јачи.
Савети:
- Ако нисте превише захтевни за резултат (на примјер, ако је кухиња привремено, врло стара или се бринула о томе), онда можете учинити без прајмера. Све што треба да учините је: опрати фасаде масти, затим их боје у 2-3 слоја и на крају покрити са 1 слој лака.
- Да ли желите постићи најлакше и трајније покривање? Затим је вредно покрити површину након сваког премаза прајмера, боје и лакова (изузев завршних слојева).
- Пре него што почнете, тестирајте боју на било којем објекту.
- Ако желите да сачувате, боје само фасаде и видљиви део оквира и унутрашње зидове полицама и ормарима може обојити бојом је јефтиније, или остаје непромењена.
Корак 3. Бојење
Чим се премаз посуши, нанети 2-3 слоја боје, остављајући да се сваки слој потпуно осуши (један слој крепљене боје суши само око 30 минута).
- За прекривање тамног премаза са бијелом бојом, може трајати 5-6 слојева.
Корак 4. Лакирање
Када се завршни слој боје осуши, можете наносити лак у 2-3 танке (!) Слојеве с синтетичком четком (не користи се). У овом случају пожељно је да се сваки слој потпуно суши око 24 сата.
Корак 5. Коначно, вратимо фитинге и фасаде на њихова места.
Воиља, стара кухиња као новајлија!
Метода 2. Фиксирање фасада са самољепљивим филмом
Најбржи, буџетски и једноставан начин за обнављање кухињског намештаја је да украсите своје површине помоћу самолепљиве фолије (самолепљиве тапете). За разлику од боје, лепљење филма је такође добро у томе што омогућава, након неког времена, да се поврати изглед кухиње у првобитно стање. За оне који живе у изнајмљеном стану или као промене, овај начин ажурирања кухиње ће помоћи у томе.
- Трајање употребе намештаја са лепљивим филмом биће 2-3 године у добром стању.
- Пре свега, овај метод измене је погодан за кухиње са чврстим фасадама без панела и рељефних детаља.
Испод су слике кухиња пре и после рестаурације филма.
Можете само делимично покрити кухињу филмом. На пример, један од слојева, задња страна слушалица, соцле или панела. Примери такве промене кухиње приказани су у следећем избору фотографија.
Ако фасаде ваше слушалице имају стаклене уметке, онда можете декорирати само задње зидове ормара.
Од винила “самолепљиве” можете смањити обрасце и цртеже.
Иначе, филм се може ажурирати на платну, столу или столу и технику.
Да бисте претворили кухињу, биће вам потребно:
- Винил селф-адхесиве папер (витх маргин);
- Оштре маказе и нож;
- Рулер и центиметар;
- Гумени чекић за равнање са тврдом и меком страном;
- Шипке без гомиле.
- Сцревдривер.
Како лепити кухињу помоћу самолепљивог филма сопственим рукама:
Корак 1. Користећи одвијач, уклоните ручке са фасада, ако желите, можете и сами уклонити фасаде – тако да ће бити погодније за лепљење.
Корак 2. Обришите све површине укључујући и крајеве (!) Очистите и осушите, нарочито обраћајући пажњу на масно премазивање – боље је уклонити са размазивачем.
Корак 3. Почели смо лепити филм. Уклоните део подлоге из филма и причврстите платно на фасаду, остављајући слободно 3-5 цм на врху и на страну – те ексцесе ће се касније завити на ивице. Одведите отирач и наставите да глатке фолије превлачите, покрећете мехуриће, постепено се спуштате и пилинг с подлоге. Покрети би требали бити гладак и спори. Након што стигнете до доње ивице фасаде, склоните се од ње 3-5 центиметара и обришите платно.
Савети:
- Ако желите, можете пресечити платну величине фасаде са дозволом од 2,5-3 цм (за фасаде стандардне дебљине).
- Филм се потпуно ухвати након неколико сати, тако да се не плашите да направите грешку – све грешке су исправне.
- Ако на филму остају мала мјехурића, могу се лагано пребијати танком иглом и поново гурнути.
- Можете купити филм у две боје како бисте створили стилски контраст: светлосни врх – тамно дно.
Корак 4. Сада, када је фасада скоро потпуно преплављена филмом, решавамо са ивицама и угловима:
- Прво исечите угао слободног филма на 45 степени као што је приказано на слици испод. Тако ћете имати два “крила” дуж два ивица фасаде.
- Сада нежно обмотите један од ивица слободне ивице филма и глатко. Затим, преостали угао прелази на суседну ивицу фасаде, као што је приказано на следећој слици, и исечите вишак.
- Слично томе, снимите другу ивицу, али овај пут смањите угао под правим углом.
- На крају, добро поставите шавове и поновите поступак са осталим угловима.
Корак 6. На описани начин лепите предње дијелове слушалица, видљиве делове оквира и базе. По жељи, винил може да припрема полице и унутрашње зидове ормарића. Међутим, то није потребно урадити.
Корак 7. У последњој фази, замените фасаде, ако их уклоните, као и ручке, правите рупе на правим местима ножем или шљем.
Такође, визуелни мастер класи, како лепити кухињу помоћу самолепљивог филма, можете видети на овом видео снимку.
Метод 3. Децоупаге оф тхе китцхен
Ручно сликање је веома лепо, али тешко или скупо. Али украсити досадне фасаде слушалице или сакрити локална оштећења (огреботина, чипс, мрље, итд) насталих цртежа у техници Декупаж, чак и почетнику конзерву. Резултат је сигурно одличан! Идеје за децоупаге понуде кухиње наћи ћете у следећем одабиру фотографија.
Децоупажа ће помоћи да се украсе не само фасаде слушалица, већ и други кухињски намјештај, па чак и уређаји.
За рад ћете требати:
- Трослојне салвете са картицама за узорке или децоупаге;
- 2-3 равне четке за веверицу (за наношење лепка и узорка на лепак, као и лак);
- Маказе;
- Лепак ПВА;
- Пенцил;
- Акрилни лак (мат, сјајни или са ефектом цракуелуре).
Савети:
- Децоупажа кухиње сопственим рукама је прикладнија децоупаге картица, а не салвете – слике на њима су савршено упарене једна с другим и могу бити велика по величини.
- Главна ствар у промени намештаја у технику децоупаге је правилан избор цртежа. Они морају да се уклопе у унутрашњост кухиње у боји и стилу.
Како преобразити кухињу у технику децоупаге:
Корак 1. Прво, неопходно је размашћивање одабраног подручја размазати алкохолом или одмашћивачем.
Корак 2. Пажљиво одвојимо слој са узорком из салвете, а затим исечемо жељени испис из њега. У овој фази, слика се може “пробати” на фасади и истовремено направити напомену где треба да се налази.
Корак 3. Сада подмазати ПВА љепило са задњом страном одрезаног узорка и нанијети га на фасаду на правом мјесту. Затим нежно глатку четкицу, померите га од центра до ивица, а вишак лепка промакиваем и уклоните благо влажно тепих.
Корак 4. На исти начин, залепимо све преостале салвете.
Корак 5. По жељи, децоупажа кухиње може бити завршена сликањем руку. Када су лепак осуши и мастила, образац може бити потписан помоћу акрила или полиуретанском лака у 2-3 слоја (између слојева даје образац поптуно сув).
Неке корисне информације
- Желите да се окренете минималистичке кухиње са чврстим фасадама класично? Ово је могуће ако налепите лајсне или изрезане детаље на њих, а затим обришите, пратите наша упутства.
Такође, пре фарбања слушалице, висећи елементи могу бити допуњена витичастих заградама (могу се купити са полице или смањи свој), и капа – Лег-балустерови.
- За најбољи резултат, приближавање “ажурирању” кухиње је комплексно и, ако је потребно, мијења не само боју фасада, већ и цоунтертоп са предња плоча, завесе, трпезаријски сто и столице.
- Понекад је жеља за промјеном могућа само замјеном / сликањем ручица за намјештај.
- Наравно, пре него што обојите кухињу или налепити винил, она мора да се поправи, затегните / промена окове, лепак и мало гвожђе испеглати отпалих филм, пољски огреботине и чипс, пукотине и рупе намештаја ручке намештај попунити кит.